Disney Lorcana – Rise of the Floodborn

Miesiąc temu, Disney Lorcana zadebiutowała z ogromnym sukcesem. W USA pre-release turnieje pękały w szwach, a ludzie wręcz zabijali się o produkty Ravensburgera. Jak dobrze wiecie, zdobycie „Pierwszego rozdziału” było wyzwaniem, zwłaszcza w Polsce, gdzie oficjalna premiera jest planowana na Marzec 2024. Nieoficjalnie mówi się, że Ravensburger w 2024 r. przedrukuje pierwszy rozdział, aby sprostać zapotrzebowaniu fanów. Dodruk ten ma ukazać się po wydaniu drugiego zestawu – Chaper 2 (ponad 200 kart do gry).

Dzisiaj, 12.09.23, wiemy już więcej o rozdziale drugim. Ravensburger ujawnił przed chwilą szczegóły dotyczące przyszłości swojej kolekcjonerskiej gry karcianej. Disney Lorcana: Rise of the Floodborn wprowadza nowe postacie, kolejne talie startowe i więcej informacji o „Floodborn’ach”. 

Karty z charakterystyką „Floodborn” to postaci, które przemienił tajemniczy zalew atramentu (Mysterious Flood). Ta sama powódź zniszczyła Wielkiego Iluminatora. To spowodowało, że sześć atramentów (bursztynowy, ametystowy, szmaragdowy, rubinowy, szafirowy i stalowy) zmieszało się i stworzyło chaotyczną formę, która wpłynęła na wiele postaci. Kiedy zrodzeni z opowieści (storyborn) lub ze snów (dreamborn) Glimmersi – czyli tzw. przebłyski, postacie jeszcze „nienamalowane atramentem” – napotkały ten zmieszany atrament i zetknęły się z nimi, ta chaotyczna forma zmieniła je, przekształcając w zrodzone przez powódź (Floodborn) przebłyski. Co ważniejsze, gdy magiczny atrament wylał się z Iluminatora, wraz z nim wydostały się cenne przedmioty, takie jak Trójząb Króla Trytona.

Podobnie jak w pierwszym rozdziale, Disney Lorcana: Rise of the Floodborn będzie zawierał ponad 200 kart, wszystkie z zupełnie nową grafiką. Zobaczymy znane postacie umieszczone w różnych scenach, ale drugi zestaw Disneya Lorcany wprowadzi do gry także postacie debiutujące. Po raz pierwszy pojawią się Kubuś Puchatek i Tiana. Dodatkowo w zestawie znajdą się przebłyski z Księgi dżungli, Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków, Wielkiego Mysiego detektywa, Pinokia, Zootopii oraz Rayi i ostatniego smoka. Wszystkie nowe karty Disney Lorcana będą współgrać z tymi z rozdziału 1.

Disney Lorcana: Rise of the Floodborn będzie zawierał dwie talie startowe zawierające różne kombinacje atramentów z zestawu pierwszego. Tym razem pary to Bursztyn i Szafir oraz Ametyst i Stal. Talie startowe będą kosztować 16,99 USD z kolei boostery będą kosztować 5,99 USD. W tym miejscu Was zatrzymamy i przypomnimy, że w Polsce te zestawy nie będą oficjalnie sprzedawane. Niemniej, w naszym sklepie się one pojawią. Sprawdzajcie nasz Fan Page, Grupę oraz Discord, aby być na bieżąco. 

Pojawi się także zestaw „Illumineer’s Trove” oraz co najmniej dwie nowe plansze do gry, jedna z Kubusiem Puchatkiem, a druga przedstawiająca Bestię. Przypominamy, że „Illumineer’s Trove” zawiera pudełko do przechowywania kolekcji, pudełka do przechowywania dwóch talii, osiem boosterów, 15 żetonów do gry i przewodnik gracza. Disney Lorcana: Rise of the Floodborn ukaże się najpierw w lokalnych sklepach z grami 17 listopada, a następnie w sklepach typu Walmart 1 grudnia, ale to nie wszystko…

Na święta Ravensburger wypuści Disney Lorcana: Disney100 Edition. Zestaw ten dostępny będzie w lokalnych sklepach z grami i sklepach typu Walmart od 1 grudnia za 49,99 USD. Edycja Disney100 będzie zawierała sześć kart oraz 4 boostery. Co ważniejsze, karty te pochodzą z Pierwszego rozdziału i Powstania potopu (Mysterious Flood) i zawierają alternatywne grafiki autorstwa animatorów Disneya. Każda karta ma ekskluzywną ramkę Disney100, wykończenie z satynowej folii holograficznej i kopię podpisu animatora wyeksponowaną w widocznym miejscu. Coś czujemy, że ten zestaw zrobi szum!

Więcej...

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments