Pikachu Illustrator wystawiony na sprzedaż!

Oj działo się ostatnimi czasy w Japonii, oj działo! Sprawdź co!

Hareruya Co. Ltd. (Główne Biuro: Shinjuku-ku, Tokyo; Prezydent: Futoshi Iwata) to właściciel specjalistycznych sklepów związanych z kolekcjonerskimi kartami – głównie Magic: The Gathering.

W 2009 roku, Hareruya uruchomiła sklep internetowy poświęcony grze „Magic: The Gathering”. W następnym roku, czyli 2010, firma otworzyła sklep detaliczny „CARDSHOP Hareruya” w Takadanobaba w Tokio. Również i w tym przypadku, skupiał się on na MTG. Rozwój firmy pozwolił na większą ekspansję, więc w 2013 roku zdecydowano się otworzyć „Hareruya Tournament Center”, jeden z największych sklepów z kartami w Japonii, mogący pomieścić 300 grających osób (w lokalu). Jednak kulminacja nastąpiła w 2016 roku, w którym to Hareruya Co. Ltd. zaczęła swoją ekspansję, rozwijając swoje sklepy i obecnie ma ponad dwadzieścia sklepów specjalistycznych „Magic: The Gathering” w całej Japonii.

Zapytacie pewnie, co to ma wspólnego Pokémonami? Otóż w 2021 roku, w dzielnicy Akihabara, w Tokyo, powstał sklep „Hareruya – 2″. Sklep ten, miał za zadanie skupiać się na Pokémon TCG (co ciekawe, jest to tak duży sklep, że zajmuje cały budynek!)

I teraz najważniejsze. Pod koniec stycznia 2023 roku, na stronie sklepu Hareruya 2, wystawiono kilka kart na sprzedaż. Domyślacie się już? TAK! Ktoś chce pozbyć się karty Pikachu Illustrator PSA 8.5 za bagatela 200 mln jenów (w przeliczeniu na PLN około 8 mln, 300 tys zł, wliczając to podatek VAT i cło).

Poza Pikachu Illustrator, do sprzedaży trafiły takie karty jak: Snap Bulba (PSA 8.5) – około 700 tys. zł czy Snap Squirtle (PSA 8)  – około 670 tys. zł

Co wy na to? Uważacie że te karty są tyle warte? Dajcie znać w komentarzu!

Więcej...

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments