Rozgrywki ONline – zmiany w regulaminie od VIII RO

Drogi graczu! Jeśli masz zamiar uczestniczyć w kolejnych Rozgrywkach ONline, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Lipiec 2023 to czas zmian w Rozgrywkach ONline. Od dawna zastanawialiśmy się jak udoskonalić nasze Wydarzenie. Otrzymaliśmy sporo propozycji i uwag, za które dziękujemy. Wszystkie z nich zostały odpowiednio przemyślane. Niektóre zostały odrzucone, inne przyjęte. A jeszcze inne zostały udoskonalone. 

Przede wszystkim, celem naszych poprawek jest znalezienie odpowiedniej równowagi w rozgrywkach oraz stworzenie takich warunków, abyście mogli czerpać jak najwięcej przyjemności podczas wirtualnych zmagań.

Jedną z ważniejszych zmian, których dokonaliśmy, jest modyfikacja struktury turniejowej i możliwości uzyskania awansu.

Wcześniej, aby awansować do Pucharu Mistrzów – turnieju podsumowującego dany kwartał – należało zająć miejsce premiowane w jednym z trzech Turniejów Eliminacyjnych. Takich miejsc było łącznie 9

Tymczasem po zmianach, awans uzyskają te osoby, które znajdą się na pierwszych 16 pozycjach w Tabeli Ogólnej. Tabela ta, będzie zawierała spis wszystkich graczy, którzy brali udział w Turniejach Eliminacyjnych (w danym kwartale), zaznaczając przy tym, że za każde miejsce w takim turnieju, będzie przyznawana odpowiednia ilość punktów. To oznacza, że awans uzyska więcej osób, ale i to, że kwestia awansu, będzie wahała się do ostatniego momentu. Naszym zdaniem, to podsyci rywalizację, zwiększy wasze zaangażowanie i zmniejszy efekt wypisywania się (niepojawiania) na turnieju. Przy okazji, takie osoby będą otrzymywać punkty ujemne!

Zmianie nie uległa struktura Turniejów Eliminacyjnych. Nadal będziecie rywalizować w trybie swiss, rozgrywając 5 meczów. 

Tego nie można jednak powiedzieć o kolejnych etapach. Puchar Mistrzów został zastąpiony Turniejem Finałowym. W turnieju tym, wcześniej wspomniane 16 osób, będzie rywalizować o TOP 3. Podium z tego turnieju, standardowo otrzyma nagrody w postaci gier planszowych oraz pamiątkowych tabliczek. Jednak to nie wszystko. Dodatkowo TOP 3 uzyska awans do Pucharu Mistrzów, który zostanie turniejem organizowanym raz do roku w celu wyłonienia Mistrza Rozgrywek ONline

Ów Puchar Mistrzów zwieńczy rok kalendarzowy i będzie zrzeszał samych Mistrzów, którzy zajęli podium w każdym Turnieju Finałowym. 

Struktury obu Wydarzeń, zostały dostosowane do tego rodzaju spotkań. W Turnieju Finałowym, gracze będą podzieleni na 4 grupy po 4 osoby,  w których zagrają mecze każdy z każdym. Z grup awansuje łącznie 8 osób, które wówczas staną w pucharowych szrankach, aż do wyłonienia zwycięzcy. W tym czasie, przegrani z meczów półfinałowych, rozegrają pomiędzy sobą mecz o 3 miejsce. 

W przypadku Pucharu Mistrzów będzie podobnie. Gracze zostaną podzieleni na 2 grupy, maksymalnie po 6 osób*. Po meczach każdy z każdym, zostaną rozegrane półfinały, finał i mecz o 3 miejsce.

*jeden gracz może zdobyć więcej niż jedno podium. W takim wypadku nie dopełniamy do całej 12-tki.

 

Poza powyższymi zmianami, warto odnotować inne, równie ważne:

– przed każdym Turniejem Eliminacyjnym, będzie zorganizowana ankieta, w której to wy wybierzecie, czy dane eliminacje będą rozgrywane w trybie LIVE, czy TURN-BASED.
– dodano nagrodę pocieszenia. Zostanie ona rozlosowana spośród graczy, którzy nie awansowali do Turniejów Eliminacyjnych
– wprowadzono limit dot. kont. Od teraz, można grać tylko jednym kontem przez cały rok, a nie tak jak wcześniej, jednym kontem na Okres Turniejowy
-wycofaliśmy link dla graczy o niskim ELO. Od teraz, aby wziąć udział w Turnieju, musicie mieć minimum 100 ELO.
– wprowadzono punktację minusową za brak stawiennictwa, wypisanie się w trakcie czy brak aktywności

Resztę zmian, można znaleźć czytając regulamin –> TUTAJ

Powyższe zmiany są spowodowane wieloma czynnikami. Żywimy nadzieję, że będą one krokiem w dobrą stronę i przyczynią się do jeszcze większego zainteresowania Rozgrywkami ONline, lecz nie tylko.

Poza ugruntowaniem naszej pozycji na polskim rynku, chcemy zrobić kolejny krok do przodu. Nie chcemy zdradzać zbyt wiele, ale być może już niedługo, prestiż tych rozgrywek wystrzeli mocno w górę. Trzymajcie kciuki!

Masz pytania, bądź chcesz zaoferować jakieś zmiany? Napisz komentarz lub wyślij maila!

Podoba Ci się to co robimy? Postaw nam KAWĘ

Więcej...

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments